יוגה לנשים בהריון

  • תירגול היוגה יעזור לך לעבור את תקופת ההריון, בצורה קלה ונעימה יותר
  • מקל על כאבי גב, יציבה ועל תופעות שכיחות כמו צרבות, בצקות ,קושי בשינה ועוד
  • היוגה מכינה את הגוף ללידה ע"י לימוד נשימות, עבודה קולית
  • חיזוק של רצפת האגן ולימוד תנוחות של יוגה שהן תנוחות של לידה טבעית
  • התירגול מרגיע ומכין אותך נפשית ללידה
  • בעזרת היוגה תתרגלי נשימה נכונה, התבוננות והעמקת הקשר שלך עם גופך ותגלי כוחות שלא הכרת בעצמך ובעזרתם גופך יתחזק ויתגמש
  • מומלץ להתחיל לתרגל מחודש רביעי ואילך

תרגול היוגה היה במשך שנים נחלתם הבלעדית של גברים בהודו. עם הגעתו של תירגול היוגה למערב באמצע המאה הקודמת יותר ויותר נשים גילו את התועלת שבתירגול בייחוד בזמן ההריון, כאמצעי לחיזוק גופן בזמן ההריון ולהכנה של עצמן ללידה. נשים רבות שלא תרגלו יוגה בעבר, נחשפות לתחום דווקא בזמן הריונן ומוכנות להתנסות בו. ישנן סיבות שונות לכך, יש נשים הרוצות להמשיך בפעילות גופנית בהריון ומחפשות פעילות מתונה יותר המתאימה למצבן וישנן כאלה שההריון יוצר אצלן רצון לתת לעצמן מתנה כלשהיא, זמן לטפל בעצמן ובבריאותן, זמן להקשיב לשינויים המתחוללים בגופן וזמן להעצים את חווית החיבור שלהן לגופן ולתינוק שגדל בתוכו. משמעות המושג יוגה היא יצירת חיבור בין הגוף לנשימה ולתודעה ועל ידי כך להשקיט את תנודות המחשבותבעבודתי כמורה ליוגה להריון מגיעות אליי נשים רבות ושונות בעיקר נשים בהריון ראשון. אני רואה כמה תקופת ההריון היא תקופה סוערת לאשה.תקופה של שינויים פיזיים ורגשיים רבים. לעיתים בתקופת ההריון רמת החרדה עולה בעקבות הבדיקות הרבות,החשש לבריאות העובר,וחוסר הוודאות לגבי איך תהיה הלידה ואיך יראו החיים אחרי הלידה. במיוחד היום בעידן שבו נשים מוצפות בבדיקות ומידע באינטרנט,נוצרת יותר תחושה של חוסר ביטחון ומתחים פיזיים ורגשיים עולים.

מכתב של דנה שתרגלה אצלי יוגה בהריון:

הלידה היתה החויה המעצימה ביותר שעברתי"גיליתי כמה כוחות פיסיים ונפשיים גלומים בי. זו היתה לידה מתוך שמחה וכאב שמקורו בתחושת כוח. הגעתי לבית החולים כשהייתי בלידה פעילה, הצירים עברו עלי כשאני בבית. גיליתי במהלך הצירים ואף במהלך הלידה שיש לי כלים רבים לעבודה עם הגוף שלי ושאני "יודעת איך ללדת. לאורך כל תהליך הלידה השתמשתי במגוון תנועות, תנוחות וקולות שלמדתי ממך בשיעורי היוגה. כפי שהבטחת -הגוף זכרהלידה היתה מהירה (שעה וחצי בחדר לידה!) ונטולת סיבוכים, הרגשתי שאני יודעת מה לעשות כדי לקדם את תהליך הלידה. .אני מודה לך על שלימדת אותי לתקשר עם הגוף שלי בלידה. זו מתנה גדולה לאישה."


אני בוגרת של קורס מדריכות יוגה להריון של אירית פלקוביץ מטעם אירגון מורי היוגה. כתבתי תזה לתואר שני בנושא השפעת היוגה על נשים בהריון (את מוזמנת לקרוא את התזה כאן באתר) יש לי ניסיון של שנים בהדרכת נשים בהריון. אני בעיקר אמא לשני ילדים נפלאים- עילאי וליבי. היוגה ליוותה אותי ותמכה בי בשני ההריונות ובלידות טבעיות ומעצימות שחוויתי.

את מוזמנת בשמחה להגיע אליי לשיעור פרטי או לשיעור בקבוצה